Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

У Диканській ДПІ відбувся тренінг щодо декларування доходів громадян

Податкова інформує
24.04.2023

Днями начальник Диканської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області Ольга Селецька провела з платниками податків - відвідувачами Центру обслуговування платників тренінг, під час якого розповіла про деклараційну кампанію – 2023 та реєстрацію суб’єктом підприємницької діяльності.

Під час заходу вона зазначила, що підходить до завершення кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2022 року, яка триватиме до 1 травня 2023 року. У цей період громадяни, які отримали минулого року доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані заповнити і подати  податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік.

Начальник ДПІ також відмітила, що відповідно до вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.

Також звернула увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку. При цьому наголосила, що з метою отримання податкової знижки громадяни можуть подати декларацію до 31 грудня поточного року.

Ольга Селецька надала практичну допомогу з питань заповнення декларації про майновий стан та доходи, розповіла про переваги використання електронних сервісів ДПС а також звернула увагу на нові правила заповнення платіжних доручень при сплаті податків, зборів та ЄСВ.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше