Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Профілактика отруєнь пестицидами

Інформація
28.03.2025

Сучасне життя неможливо уявити без використання пестицидів – отруйних речовин, що застосовуються для знищення шкідливих організмів . Але поряд з корисною дією пестициди можуть стати причиною гострих отруєнь, які виникають при порушенні  правил безпеки під час роботи з ними.

У запобіганні отруєнь пестицидами перш за все необхідно, щоб кожен, хто має з ними справу, знав їх властивості і про ту небезпеку для здоров’я, яку вони несуть.

Запобіганню нещасним випадкам при використанні отрутохімікатів значною мірою сприяє обов’язкове використання предметів особистого захисту: окулярів, респіраторів, спецодягу.

Отрутохімікати шкідливі не тільки для осіб, які з ними стикаються в процесі виконання своїх виробничих завдань, вони являють ще більшу небезпеку для населення в разі неправильного їх зберігання та застосування вдома.

Неконтрольоване застосування пестицидів створює вагому еколого-гігієнічну проблему внаслідок підвищення ризику захворювання всього населення, а надто дітей, що може спричинити погіршення самопочуття, стати причиною забруднення води в колодязях, городини.

Пестициди і агрохімікати, що реалізуються, повинні бути упаковані і промарковані та мати сертифікат якості. Кожний пестицид треба застосовувати чітко за призначенням. В інструкції, що додається до кожного препарату, має бути вказана назва препарату, діюча речовина, цільове призначення, норма витрати при обробці, кратність обробки, термін застосування та термін до збору урожаю, заходи першої допомоги при отруєнні.

В організм людини отрутохімікати можуть потрапити  через органи дихання, шкіру, шлунково-кишковий тракт. При наявності ознак отруєння     ( головокружіння, чхання, кашель, задишка, блювота, біль в животі та ін..)необхідно терміново звернутись за медичною допомогою.

Отже, тим, хто користується пестицидами, необхідно пам’ятати:

  • використовуйте пестициди чітко за призначенням;
  • ретельно дотримуйтеся строків їх застосування і безпечних строків збору врожаю;
  • при обробці своїх городів, ділянок користуйтесь респіраторами, стежте за тим, щоб пестициди не потрапляли на шкіру, в дихальні шляхи;
  • після обробки ретельно мийте руки з милом, шию, а краще – прийміть душ, прополощіть порожнину рота, горло;
  • одяг, в якому проводили обробку пестицидами, треба ретельно витрусити і випрати в розчині мила або прального порошку і соди;
  • не допускайте дітей на оброблені пестицидами ділянки, не проводьте обробки в їх присутності, не зберігайте отруту в пляшках з-під напоїв, які приваблюють дітей, ретельно ховайте отруту в недосяжних для дітей місцях.

Пам’ятайте! Хімічні засоби захисту рослин і підвищення врожайності, внаслідок неправильного використання або поводження з ними, можуть стати джерелом нещасних випадків і отруєнь. Бережіть своє здоров’я, здоров’я своїх близьких та навколишнє природне середовище. 

 

Полтавське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області

 

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше

cancel