Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек.

Податкова інформує
09.12.2022

Диканська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області звертає увагу на обов’язковість заповнення всіх реквізитів у фіскальному чеку. Фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний чек) – розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) реєстратором розрахункових операцій або програмним РРО під час проведення розрахунків за продані товари чи надані послуги. Фіскальний касовий чек на товари чи послуги за формою № ФКЧ-1 наведено у додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 зі змінами та доповненнями.

Пунктом 2 розд. ІІ цього Положення визначено, що фіскальний чек має містити такі обов’язкові реквізити:

Рядок

Реквізити

рядок 1

найменування суб’єкта господарювання (далі – СГ)

рядок 2

назва господарської одиниці

рядок 3

адреса господарської одиниці

рядок 4

для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, – індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери «ПН»

рядок 5

для СГ, що не є платниками ПДВ, – податковий номер або серія та номер паспорта / номер ID картки, перед яким друкуються великі літери «ІД»

рядок 6

якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, – кількість, вартість одиниці виміру придбаного товару (отриманої послуги)

рядок 7

код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)

рядок 8

цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі не передбачення – за бажанням платника)

рядок 9

цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)

рядок 10

назва товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ

рядок 11

ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати

рядок 12

ідентифікатор платіжного пристрою

рядок 13

сума комісійної винагороди (у разі наявності)

рядок 14

вид операції

рядок 15

реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»

рядок 16

напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду)

рядок 17

підпис касира (якщо це передбачено правилами платіжної системи), перед яким друкується відповідно напис «Касир»

рядок 18

підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ»

рядок 19

позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції

рядок 20

загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»

рядок 21

для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, – окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»

рядок 22

для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), – окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з ПКУ; за потреби дозволяється використовувати скорочення

рядок 23

заокруглення

рядок 24

до сплати

рядок 25

фіскальний номер касового чека / фіскальний номер електронного касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина, секунда) проведення розрахункової операції

рядок 26

QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека / фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер РРО / фіскальний номер ПРРО)

 

для касового чека, що створюється ПРРО:

рядок 27

позначка щодо режиму роботи (офлайн / онлайн), в якому створений касовий чек ПРРО

рядок 28

контрольне число, сформоване в режимі офлайн

рядок 29

заводський номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ЗН». Заводський номер для ПРРО не зазначається

рядок 30

фіскальний номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН» або фіскальний номер ПРРО, перед яким друкуються великі літери «ФН ПРРО»

рядок 31

напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та графічне зображення найменування або логотипу виробника

Рядки 6–10 фіскального чека повторюються відповідно до кількості різних найменувань товарів (послуг), які оплачені за одним касовим чеком.

Якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) дорівнює одиниці виміру, відомості про товар (послугу) можна друкувати в одному рядку.

Якщо РРО працює з цінами (тарифами), що включають ПДВ, в фіскальному чеку друкується вартість кожного товару (послуги) з урахуванням ПДВ, інакше – вартість без урахування ПДВ.

Рядки 11–18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО.

Рядки 15, 16, 18 фіскального чека повторюються відповідно до кількості електронних платіжних засобів, з використанням яких здійснюється оплата.

Рядок 19 фіскального чека повторюється відповідно до кількості різних форм оплати. У разі здійснення оплати лише в готівковій формі дозволяється не друкувати цей рядок.

Рядки 21, 22 фіскального чека повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю.

У разі якщо загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) не кратна найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, встановленому Національним банком України як засіб платежу, результат заокруглення суми оплати у готівковій формі, виконаний відповідно до вимог НБУ щодо оптимізації обігу монет дрібних номіналів, друкується після рядка 22 з написом «Заокруглення». Наступним рядком друкується «До сплати» і сума після заокруглення.

Диканська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше