УВАГА! На території області буде проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 17.08.2021 09:08

Відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2021 рік, на території Полтавської області, починаючи з ІІ декади вересня  2021 року, планується початок проведення  кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом розкидання з авіатранспорту над територіями лісових та польових угідь, поза межами населених пунктів, безпечна для людей і тварин,  має  вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна.

Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин – це один із шляхів удосконалення заходів по профілактиці і боротьбі зі сказом тварин.

Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини: лисиця червона, єнотовидна собака, борсук, вовк та інші.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Прохання до жителів та гостей району:

-  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,

-  застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,

-  не розламуйте та не розбивайте виявлені принади з вакциною,

- якщо приманка випадково потрапила на територію особистого селянського господарства, прохання перенести її (в рукавицях) за межі господарства, де її зможе спожити дика тварина.

Диканське управління ГУ

Держпродспоживслужби в Полтавській області