Розпочинається другий етап боротьби з тіньовою зайнятістю

Дата: 30.06.2021 16:04

Служба зайнятості інформує роботодавців!

Розпочинається другий етап боротьби з тіньовою зайнятістю.

З 1 липня розпочнуться інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуватимуться відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включає два етапи:

- інформаційну кампанію, що тривала протягом 6 місяців поточного року, та повідомляла про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

- інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Цей етап розпочинається 1 липня 2021року. Тепер у полі зору будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

Нагадаємо, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн. Водночас вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.