Символіка

Гімн Диканщини

Слова В. Булави, музика В. Пащенка

У боротьбі за віру, честь і волю,

Диканський край уславився на віки.

І ми тепер знайшли щасливу долю,

Яку весь час шукали козаки.

Приспів:

Хай чистими будуть диканські джерельця,

З яких п’є безсмертя наших сіл оберіг!

Спасибі, мій краю, за те, що у серці

Святу Україну ти у нащадках зберіг!

Бузковий гай, дуби в лісах диканських

Чарують світ ще з давньої пори,

Башкирцева стрічала тут світанки

І Гоголь так прославив вечори!

«Диканька» — так планету охрестили,

І в космосі про край наш згадка є!

Диканський край всі з гордістю любили,

Хай квітне він, допоки світ живе!

Гімн Диканьки

Слова А. Чипенка, музика В. Пащенка

Диканька наша славна у віках,

В майбутнє ліг її величний шлях,

Диканька стародавня і нова,

Іде про неї слава світова!

Приспів:

Диканько, Диканько, Диканько,

Хай слава про тебе луна!

Диканька, Диканька, Диканька,

Розквітла неначе весна!

Із давніх кочубеївських часів

Зростала між замріяних лісів,

Ти Гоголем оспівана була,

І щастя, і біду пережила.

Приспів.

Козацький дух у серці не згаса –

В нащадках квітне прадідів краса,

В майбутнє ми упевнено йдемо,

Козацькі заповіти несемо!

Герб Диканщини

Герб затверджено рішенням 10 сесії районної ради двадцять третього скликання від 25 лютого 2000 року.

Герб створений з урахуванням вимог геральдики, традицiй Диканщини та її сучасностi, виражених в геральдичних знаках i кольорах, що несуть вiдповiдну смислову iнформацiю.

Основою герба є щит – геральдичний символ, контур якого спорiднений з контурами гербiв iнших регiонiв Полтавщини i України.

Поле щита подiлено на три частини, що обумовлює належнiсть бiльшостi громадян до християнської вiри.

Верхня частина герба мас бузковий колiр, як символ молодостi i свiжостi майбутнього нашої Диканщини, неповторної краси природи, колiр бузку, оспiваний на традицiйному святi «Пiснi бузкового гаю». На цьому полi розмiщено зображення Трiумфальної арки, що є вiзитною карткою та iсторичним символом Диканьки.

Лiве нижнє поле мас жовтий колiр, що вiдображає основну сiльськогосподарську дiяльнiсть людей району, на якому розмiщено блакитний вогник – символ природного багатства i наявнiсть пiдприємств транспортування та зберiгання природного газу.

Праве нижнє поле має малиновий колiр, на ньому розмiщено булаву та пернач, як символ славного козацького минулого, за основу взято колишнiй герб с. Великих Будищ, де знаходилась козацька сотня.

Поле щита оброблено золотим контуром, що увічнює славну iсторiю i сьогодення нашого краю.

Над щитом розміщено вишитий український рушник з назвою краю, як символ таланту i творчих традицій Диканщини. Щит обрамлено двома дубовими гілками з жолудями i колосками пшениці, як символи мiцностi, зрiлостi, упевненості в своїх силах та багатства i достатку хліборобського краю. Дубові гілки пов’язанi жовто-блакитною стрічкою, що с символом державності.

Прапор Диканщини

Прапор затверджено рішенням 13 сесії районної ради двадцять третього скликання від 4 лютого 2000 року.

Прапор триколiрний:

Бузковий колiр символізує молодiсть, свiжiсть, сподiвання i надiю на майбутнє, а також пам’ятку природи нашого району — Бузковий гай.

Малиновий колiр – історичний колiр козацького прапора, символiзує козацьку славу Диканщини;

Жовтий колiр – символ хлiборобства, колiр золотого колосся.

Дубовий листок на бузковому фоні характеризує твердість, силу, стабiльнiсть, впевненість у своїх силах.