Служба зайнятості інформує про місцевий ринок праці

Дата: 25.01.2021 12:15

Послугами районної служби зайнятості за 2020 рік скористалися 1867 громадян, які шукали роботу, з них 1536 громадян мали статус безробітного.

Станом на 1 січня 2021 року на обліку в районній службі зайнятості перебували 613 безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 590 осіб.

За сприяння районної служби зайнятості за 2020 рік працевлаштовані  705 осіб, зокрема 518 осіб- з числа зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 13безробітних.

Протягом цього року 90 осіб з числа безробітних було залучено до участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Для забезпечення відповідності професійно - кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 177 безробітних проходили професійне навчання, з них 173 – працевлаштовані.

За цей період від  190  роботодавців надійшло 787 пропозицій роботи.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (31,3%),   працівників сфери торгівлі та послуг (17,9%), кваліфікованих робітників у сільському господарстві (14,4%), робітників найпростіших професій (13,9%).

У рамках підтримки бізнесу з квітня 2020 року тривала активна робота з надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Протягом 2020 року 14 роботодавцям, які мають найману робочу силу, виплачено 215,3 тис. грн. допомоги по частковому безробіттю на період карантину за 35 найманих працівників. Така допомога виплачена  також 92 фізичним особам-підприємцям в сумі 473,4 тис. грн. Допомога по частковому безробіттю на період карантину виплачувалась  роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами, - у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину. 23,7 тис грн виплачено службою зайнятості роботодавцям району одноразової матеріальної виплати для фінансової підтримки працівників, робочий час яких скорочений через посилення у грудні 2020-го – січні 2021-го року карантинних обмежень і запровадження локдауну.